Я Волочиськ, Підволочиськ
сьогодні 23 травня
Current weather file empty
рубль 37037.2921 долар 29.25490 євро 31.82350
0
Нет товаров
 x 
Корзина пуста
Магазин і форум
Станом на сьогодні, в Україні запроваджено військовий стан. При цьому усі функції управління органів місцевого самоврядування передаються військово-цивільним адміністраціям. Також з 25.02.2022 року запроваджується комендантська година, яка буде діяти з 22 години по 06 годину ранку. Виходячи з дому при собі потрібно ОБОВ’ЯЗКОВО мати документ, що засвідчує особу (паспорт). Особи, які працюють в установах, що забезпечують діяльність громади, для виробничої необхідності у комендантську годину, додатково повинні мати при собі спеціальні перепустки. Їх можна отримати звернувшись до керівництва вашої організації чи установи. Детальну інформацію щодо виготовлення перепусток можна отримати за тел. 095-885-82-01, або за e-mail: orgvid_m.rada@ukr.net

«Пацієнти частіше звертаються до лікаря вже тоді, коли нежить триває не один день»

01.01.2020, 13:33
148
0

«Популярними» лікарями в холодну пору року є отоларингологи.

Про основні симптоми риносинуситу, профілактику та лікування цього захворювання «Сімейній газеті» розповіла лікар-отоларинголог Хмельницької міської поліклініки №2 Неліна Благий.

— Неліно Миколаївно, існує думка: якщо нежить не лікувати, то він триває тиждень, а якщо лікувати, то сім днів, чи так це?

— Все залежить від причини захворювання, подекуди можна обійтися домашнім режимом та рясним питтям, а в інших випадках знадобиться лікування краплями з антибіотиком. Гострий риносинусит може атакувати людину до 12 тижнів, якщо запалення триває довше, то це – хронічний риносинусит.

— Розкажіть, будь ласка, про це захворювання та основні його симптоми.

— Риносинусит – це запалення слизової оболонки носа та придаткових пазух. Останні заповнені повітрям і розташовані в певних кістках черепа: лобовій, верхній щелепі та інших. Оскільки всі синуси, тобто пазухи, сполучаються з порожниною носа, то запальний процес поширюється одночасно на порожнину носа та пазухи. Тому хвороба має назву – риносинусит.  Вірусна інфекція проникає у слизову оболонку носа та приносові пазухи й викликає запальний процес. У деяких випадках вірусне ураження слизової оболонки носа провокує приєднання бактеріальної інфекції. Хвороба протікає гостро й складно. Причинами розвитку риносинуситу можуть бути каріозні зуби верхньої щелепи, травми носа, бронхіальна астма, алергічний риніт. Під час вагітності теж нерідко жінки хворіють риносинуситом. Основні симптоми захворювання – закладеність носа, рясні, прозорі або мутні виділення, гарячка, відчуття вушного тиску, кашель, загальна слабкість. Якщо хвороба триває шість-сім днів, то виділення можуть набувати жовтого й зеленкуватого відтінку.

– Яким має бути лікування?

— Пацієнти частіше звертаються до лікаря вже тоді, якщо нежить триває не один день й випробувані методи лікування виявилися безрезультатними. Лише лікар може правильно діагностувати захворювання й призначити якісне лікування. Застосовувати антибіотики при лікуванні вірусного риносинуситу не рекомендовано. Найчастіше призначаються ізотонічні або гіпертонічні спреї, рослинні та знеболювальні препарати. Обов’язковим є рясне пиття та в деяких випадках ефективними стануть інгаляції. Антибіотикотерапія доцільна лише тоді, коли підтверджено, що приєдналася бактеріальна інфекція, і стан хворого не покращується впродовж п'яти днів від початку лікування.

– Надворі прохолодно, чи почастішали випадки звернень пацієнтів зі скаргами на нежить?

– Звичайно. Приміром, за півтори години прийому в чотирьох пацієнтів діагностовано гайморит.

– Які можливі ускладнення риносинуситу?

– Придаткові пазухи носа розташовуються поряд із важливими структурами головного мозку й беруть активну участь у важливих фізіологічних процесах. Запалення слизової оболонки носа слід вчасно та ефективно лікувати, аби уникнути розвитку серйозних ускладнень: гнійні процеси у середньому вусі, менінгіт та низка інших.

– Розкажіть про доцільність застосування судинозвужувальних крапель при риносинуситі.

– Я намагаюся пацієнтам їх не призначати. Бувають випадки, що риносинусит провокує запалення середнього вуха, тоді без застосування цих крапель не обійтися. При вірусній інфекції судинозвужувальними краплями можна лікуватися впродовж п'яти днів за призначенням лікаря.

– Якою має бути профілактика захворювання?

– Чарівної таблетки, яка захистить від хвороби, немає. Головне – правильно й збалансовано харчуватися, пити достатньо води й вести здоровий спосіб життя. Вірусів настільки багато, що зовсім від них вберегтися дуже складно, але стійка імунна система подбає, щоб хвороба швидко відступила.

Катерина СТУЧІНСЬКА.

Источник: ye.ua

Отзывы


recaptcha

Ми рекомендуємо придбати

Інформаційно-розважальний портал "ДваМіста" © 2019 г. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з сайту дозволені тільки за згодою адміністрації.

Розробка порталу ДваМіста

16+

«Пацієнти частіше звертаються до лікаря вже тоді, коли нежить триває не один день» - ДваМіста Інформаційно-розважальний портал Волочиська, Підволочиська
«Пацієнти частіше звертаються до лікаря вже тоді, коли нежить триває не один день» - ДваМіста Інформаційно-розважальний портал Волочиська, Підволочиська «Пацієнти частіше звертаються до лікаря вже тоді, коли нежить триває не один день» - ДваМіста Інформаційно-розважальний портал Волочиська, Підволочиська