Я Волочиськ, Підволочиськ
сьогодні 20 травня
Current weather file empty
рубль 37037.2921 долар 29.25490 євро 31.82350
0
Нет товаров
 x 
Корзина пуста
Магазин і форум
Станом на сьогодні, в Україні запроваджено військовий стан. При цьому усі функції управління органів місцевого самоврядування передаються військово-цивільним адміністраціям. Також з 25.02.2022 року запроваджується комендантська година, яка буде діяти з 22 години по 06 годину ранку. Виходячи з дому при собі потрібно ОБОВ’ЯЗКОВО мати документ, що засвідчує особу (паспорт). Особи, які працюють в установах, що забезпечують діяльність громади, для виробничої необхідності у комендантську годину, додатково повинні мати при собі спеціальні перепустки. Їх можна отримати звернувшись до керівництва вашої організації чи установи. Детальну інформацію щодо виготовлення перепусток можна отримати за тел. 095-885-82-01, або за e-mail: orgvid_m.rada@ukr.net

Пам'ятник воїнам-афганцям

10 декабря 2019
1174
0
м. Волочиськ
24/7

 Пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам знаходиться в парку по вулиці Музейній міста Волочиськ Волочиського району Хмельницької області. Пам'ятник являє собою своєрідність обеліск з трьох цілісних каменів, на одному з яких встановлена ​​пам'ятна табличка з написом: "Обеліск цей - несвоєчасного болю вулкан, не мовою кров'ю людської, з під землі вибухає з тисячі ран і тече в наші душі рікою. Афганистан 1979-1989 ". Поруч знаходиться стела, на якій встановлені пам'ятні плити з барельєфними зображеннями і прізвищами воїнів-інтернаціоналістів Волочиського району, які загинули в Республіці Афганістан: Колодій Віталій Петрович (1959-1980), Бродський Григорій Іванович (1961-1980), Войцеховський Владислав Альбінович (1961-1981), Бондаренко Олександр Петрович (1964-1983), Походощук Ігор Віталійович (1966-1986), позашлюбної Олег Олександрович (1967-1987), Шкабат Володимир Станіславович (1968 - 1987 ) і Гарьян Валерій Федорович (1955 - 1986)

Колодій Віталій Петрович - сержант, командир БМП, народився 16 серпня 1959 року в селі Баглай Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. Закінчив електротехнічний технікум в Хмельницькому. У Збройні Сили СРСР призваний 7 травня 1979 року Хмельницьким ГВК. У Республіці Афганістан з грудня 1979 року. Механізований взвод в якому він служив 24 липня 1980 року виконував бойове завдання з охорони колони в провінції Баміан. Під час руху Колодій одним з перших виявив засідку противника і відкрив вогонь. У цьому бою вогнем з гармати БМП знищив 2 вогневі точки, але сам був важко поранений і помер. За мужність і відвагу нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований у рідному селі.

Бродський Григорій Іванович - рядовий, кулеметник, народився 30 червня 1961 року в селі Холодець Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. Працював на заводі "Котіон" міста Хмельницька. У Збройні Сили СРСР призваний 15 листопада 1979 року Хмельницьким ОГВК. У Республіці Афганістан з грудня 1979 року. Неодноразово брав участь в бойових операціях. У бою вогнем з особистої зброї придушив 2 вогневі точки супротивника. В ході бою був поранений і 12 серпня 1980 року в госпіталі помер від ран. За мужність і відвагу нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований у рідному селі.

Войцеховський Владислав Альбінович - рядовий, мінометники, народився 13 червня 1961 року в місті Волочиськ Хмельницької області УРСР. Поляк. Працював на автотранспортному підприємстві. У Збройні Сили СРСР призваний 15 листопада 1979 року Волочиський РВК. У Республіці Афганістан з грудня 1979 року. Неодноразово брав участь в бойових операціях. 15 квітня 1981 року під час бойової операції в провінції Нангархар, першим виявивши вогневу точку противника, придушив її. У цьому бою, рятуючи життя товариша, був смертельно поранений. За мужність і відвагу нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований в Волочиську.

Бондаренко Олександр Петрович - рядовий, водій БТР, народився 16 вересня 1964 року в селі Жовтневе (Лісове) Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. У Збройні Сили СРСР призваний 20 вересня 1982 року Волочиський РВК. У Республіці Афганістан з січня 1983 року. Неодноразово брав участь в бойових операціях. 30 квітня 1983 року виконуючи бойове завдання з охорони аеродрому, загинув в результаті нещасного випадку. Похований в селі Червоний Кут Волочиського району.

Походощук Ігор Віталійович - рядовий, розвідник-кулеметник, народився 24 січня 1966 року в селі Березина Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. Працював на Наркевицького цукровому заводі. У Збройні Сили СРСР призваний 15 квітня 1984 року Волочиський РВК. У Республіці Афганістан з серпня 1984 року. При проведенні бойової операції в районі населеного пункту Кахістан провінції Герат діяв в складі штурмової групи. У бою при оволодінні опорним пунктом противника знищив 2 вогневі точки. Був важко поранений і 4 березня 1986 помер у військовому госпіталі. Нагороджений медаллю "За бойові заслуги" і орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований в смт Ясна (Наркевичі) Волочиського району.

Небрачный Олег Александрович - молодший сержант, командир танка, народився 16 листопада 1967 в селі Юхимівці Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. Навчався в Хмельницькому СПТУ-17. У Збройні Сили СРСР призваний 18 травня 1986 року Хмельницьким ОГВК. У Республіці Афганістан з листопада 1986 року. Екіпаж його танка 5 вересня 1987 року супроводжував колону машин. На одній з ділянок дороги заколотники відкрили вогонь по колоні. Танк був підбитий і зупинився з пошкодженою ходовою частиною. Екіпаж, очолюваний позашлюбної, влучно стріляючи з озброєння нерухомою бойової машини, забезпечив вихід машин з-під обстрілу. У цьому бою позашлюбної загинув. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований в селі Бубнівка Волочиського району.

Шкабат Владимир Станиславович - рядовий, майстер відділення загону спецназу, народився 4 січня 1968 року в селі Зелене Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. Навчався в Хмельницькому СПТУ-11. У Збройні Сили СРСР призваний 12 листопада 1986 Хмельницьким ГВК. У Республіці Афганістан з грудня 1986 року.
Неодноразово брав участь в бойових операціях. Проявив себе мужнім воїном і відмінним фахівцем. 27 листопада 1987 року слідував у складі колони підрозділу, що скоювала марш. Раптово противник почав обстріл реактивними снарядами. Бойова машина, в якій знаходився Шкабат, отримала пошкодження і загорівся. Проявивши безстрашність і мужність, Шкабат під безперервним вогнем противника кинувся гасити пожежу. Загинув від розриву снаряда. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований у рідному селі.

Гарьян Валерий Федорович - прапорщик, старшина мотострілецької роти, народився 2 січня 1955 року в селі Каневка Волочиського району Хмельницької області УРСР. Українець. У Збройні Сили СРСР призваний 6 травня 1973 року Волочиський РВК. У Республіці Афганістан з серпня 1985 року. Неодноразово брав участь в бойових операціях. 26 вересня 1986 року діяв сміливо і рішуче при відбитті нападу противника на сторожову заставу. В цьому бою загинув. За мужність і відвагу нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований в селі Стара Чортория Любарського району Житомирської області.

Афганська війна (1979-1989) (пушту په افغانستان کې شوروی جګړه, перс. جنگ شوروی در افغانستان - Радянська війна в Афганістані) - військовий конфлікт на території Демократичної республіки Афганістан (Республіка Афганістан з 1987 року) між урядовими силами Афганістану за підтримки Обмеженого контингенту радянських військ з одного боку і збройними формуваннями афганських моджахедів ( «душманів»), що користуються політичної, фінансової, матеріальної та військовою підтримкою провідних держав НАТО і консервативного ісламсько про світу з іншого боку. Термін (поняття) «Афганська війна» в сприйнятті радянського і пострадянського суспільства є період присутності радянських військ у Демократичній Республіці Афганістан та участі в бойових діях проти формувань збройної опозиції з 1979 по 1989 роки. Внутрішньополітична криза в Афганістані фактично почався в 1973 році, з 1978 перейшов в гостру фазу і продовжується до цього дня (2018). Деякі західні журналісти, називали «Афганську війну» - «В'єтнамської війною Радянського Союзу» (англ. Soviet Union's Vietnam War) і «Ведмежий капкан» (англ. Bear Trap).

Деталі із сайта

Отзывы


recaptcha

Ми рекомендуємо придбати

Інформаційно-розважальний портал "ДваМіста" © 2019 г. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з сайту дозволені тільки за згодою адміністрації.

Розробка порталу ДваМіста

16+

Пам'ятник воїнам-афганцям - ДваМіста Інформаційно-розважальний портал Волочиська, Підволочиська
Пам'ятник воїнам-афганцям - ДваМіста Інформаційно-розважальний портал Волочиська, Підволочиська Пам'ятник воїнам-афганцям - ДваМіста Інформаційно-розважальний портал Волочиська, Підволочиська